Nanopowłoka vs ozonowanie – która metoda zapewnia skuteczniej zabija wirusy?
Świat w ostatnich miesiącach zmienił się nie do poznania. Wdrożone zostały liczne procedury przeciwwirusowe, które wpłynęły także na zachowanie zwykłych ludzi. Pojawiła się konieczność skutecznej ochrony miejsc wykorzystywanych przez nas na co dzień. Pomocne w tym okazują się nowoczesne technologie, zwalczające potencjalne zagrożenie na długi czas.

Jedną z nich jest tak zwana nanopowłoka, która stała się niezwykle atrakcyjną alternatywą dla standardowego ozonowania, czyli metody najczęściej stosowanej podczas dezynfekcji miejsc użytku publicznego. W czym jest ona lepsza i jakie przynosi efekty?

Czym różni się nanopowłoka od ozonowania?

 

Żeby lepiej zrozumieć podstawowe różnice dzielące oba sposoby ochrony przeciwwirusowej, warto bliżej zapoznać się z ich specyfiką i sposobem oddziaływania. Zdecydowanie ułatwi nam to wskazanie, który z nich jest po prostu lepszym rozwiązaniem.

·        Na czym polega ozonowanie? W ramach tej metody użytkowane są specjalne generatory ozonu, czyli alotropowej odmiany tlenu, naturalnie występującej w atmosferze (ozon powstaje np. podczas wyładowań atmosferycznych). Podczas dezynfekcji, ozon rozkłada się i uwalnia cząsteczki tlenu, które z kolei neutralizują szkodliwe związki organiczne – wirusy, bakterie, pleśń, grzyby, drobnoustroje etc.

 

W taki sposób dezynfekowane są między innymi pomieszczenia, pojazdy czy też różnego rodzaju elementy używane przez człowieka. Skuteczność ozonowania w sprzyjających warunkach wynosi 99%. Czy jest to jednak efekt długotrwały? Niestety nie. Co prawda ozon zabija szkodliwe związki, jednak nie chroni powierzchni przed ich ponownym pojawieniem się.

 

·        Nanopowłoka Nanosterile – co robi lepiej? Śmiało można powiedzieć, że metoda ta jest niejako odpowiedzią na ograniczenia ozonowania. Największą jej zaletą jest fakt, iż zapewnia ona ochronę na okres od roku do nawet dwóch!

 

Wynika to bezpośrednio ze specyfiki Nanosterile. Jest to bowiem aktywna mikrobiologicznie powłoka, która zawiera nanocząsteczki dwutlenku tytanu oraz chlorku srebra. Przez długi okres utrzymuje się na ochranianej powierzchni – dzięki temu jest w stanie nie tylko usunąć wirusy, bakterie, pleśń, kurz i lotne związki organiczne, ale także uniemożliwić ich ponowny rozwój.

Nanosterile – dezynfekuj raz, a dobrze

 

Sposób działania NanoSterile (zwanej również jako powłoka fotokatalityczna) jest korzystny z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim metoda ta zapewnia efektywne pozbycie się zagrożenia, jakim bez wątpienia są szkodliwe związki organiczne. Skuteczność powłoki jest 2 razy wyższa w porównaniu z chlorem i 1,5 większa niż w przypadku użycia ozonu.

Co ważne, występuje ona w formie sprayu, dlatego jej aplikacja nie stanowi większego problemu. Z powodzeniem może być stosowana w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, placówkach służby zdrowia, biurach i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest skuteczna ochrona.

Należy w tym miejscu podkreślić, że nanocząsteczki wyróżniają się znacznie większym stosunkiem powierzchni do objętości w porównaniu do proszków oraz płynów, co także ma spore znaczenie. Efektywność usuwania bakterii, wirusów i innych związków wynosi 90%. To samo tyczy się obniżania ryzyka przenoszenia chorób kontaktowych i zmniejszania częstotliwość występowania alergenów.

Ze względu na fakt, iż powłoka utrzymuje się na chronionej powierzchni przez okres od 12 do nawet 24 miesięcy, dezynfekcja nie musi być powtarzana, jak ma to miejsce w przypadku chociażby ozonowania. Zapewnia to znaczną oszczędność czasu i pieniędzy.

Nanopowłoka dla ochrony codzienne wykorzystywanych przedmiotów

 

Powłoka Nanosterile pozwala nie tylko uporać się z obecnym zagrożeniem wirusowym, ale również zapewnić bezpieczeństwo pracownikom w firmie, klientom oraz wszystkim osobom postronnym, które bardzo często boją się wyjść z domu.

Wizyta w urzędzie, szpitalu, szkole czy nawet we własnej firmie staje się dla nas ogromnym wyzwaniem, związanym z realnym zagrożeniem. Utrzymująca się przez długi czas aktywna powłoka to najlepsze rozwiązanie tego typu problemów. Warto stosować ją nie tylko w całych pomieszczeniach, ale też na elementach najczęściej użytkowanych przez ludzi. Mowa tu między innymi o:

·        klamkach,

·        włącznikach światła,

·        poręczach,

·        spłuczkach WC,

·        kontaktach,

·        przyciski w windzie,

·        stoliki i krzesła,

·        wszelkie elementy na stanowiskach pracowniczych – myszki, klawiatury etc.

·        naczynia w pomieszczeniach socjalnych.

Powłoka Nanosterile nie wpływa negatywnie na zabezpieczane elementy – nie zmienia ich koloru, struktury ani właściwości. Zapewnia uniwersalną ochronę, bez konieczności użycia środków chemicznych.

W odróżnieniu od ozonowania, nie tylko usuwa wirusy, bakterie i inne związki, ale również zabezpiecza powierzchnie przed ich ponownym pojawieniem się. Stwarza przy okazji korzystne warunki dla astmatyków i alergików. Wszystko to sprawia, że Nanosterille to optymalny wybór dla biur, szpitali, placówek edukacyjnych, restauracji, hoteli, transportu publicznego, kin, teatrów, galerii handlowych i wielu, wielu innych miejsc.

Autor artykułu
Sterify Sp. z o.o.
Ul. Gen. T. Kutrzeby 17A/31
62-300 Września

NIP: 7891791980
REGON: 387139258
KRS: 0000862084
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij